Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie


EKSTREMALNE ZMAGANIA W PARKU LINOWYM

W dniu 12 czerwca korzystając ze sprzyjającej aury nasi najlepsi sportowcy i prężnie działający członkowie SU spędzili aktywnie czas uczestnicząc w wycieczce po Roztoczu. Pierwszym punktem były zmagania w parku linowym w Obroczy. Tam czekali na nas instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie wspinaczkowe. Po kilku minutach młodzież, ubrana w specjalne uprzęże gotowa była do wejścia na „ścieżkę”. Zabawa polegała na przejściu wyznaczonej trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach. Młodzież poradziła sobie naprawdę wyśmienicie. Następnie pojechaliśmy nad zalew w Krasnobrodzie. Po krótkim odpoczynku na plaży wyruszyliśmy ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną do Hutek gdzie czekał na nas grill z pieczonymi kiełbaskami. Organizatorem wycieczki był MUKS działający przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.

Celem wyjazdu była integracja i zabawa, polegająca na przejściu wybranej trasy linowej, hartowanie organizmu oraz organizowanie czasu wolnego poza budynkiem szkolnym. Ponadto uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa, odpowiedni dobór stroju do rodzaju zajęć oraz zalety czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, młodzież miała możliwość przełamania bariery lęku wysokości, a także nabrania wiary we własne możliwości.

E.B

parklinowyparklinowy1parklinowy2parklinowy3parklinowy4

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Dnia 9.06.2017 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Uczestniczyło w nim 14 uczniów: Wiktoria Bożek (Ia), Klaudia Mazur (Ia) , Aleksandra Stefańska (Ia), Amelia Wolińska (Ib), Edyta Wąsacz (Ib), Marcin Malec (IIa), Patrycja Węglowska (IIa), Tomasz Magdziarz (IIb), Szymon Mazur (IIb), Krzysztof Samulak (IIb), Małgorzata Ziemiańska (IIb), Zuzanna Dobosz (IIIa), Karolina Popielec (IIIb), Karolina Szyduczyńska (IIIB)

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Dobosz
II miejsce – Marcin Malec
III miejsce –Klaudia Mazur
IV miejsce- Karolina Szyduczyńska
Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Węglowska i Aleksandra Stefańska.

Gratulujemy!
Anna Okoniewska

KonkursUE1KonkursUE2KonkursUE3

DZIEŃ SPORTU W GIMNAZJUM

2 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Był to dzień wolny od nauki i konieczności przesiadywania w szkolnej ławce. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach: przeciąganie liny i w rozgrywkach piłki nożnej. Nagrodą za poszczególne miejsca miała być pizza, a więc stawka była kusząca. Żadnej drużynie nie brakowało ducha walki! Zawody podzielone były na 2 grupy wiekowe: młodsi (pierwsza gimnazjum) i starsi (druga i trzecia gimnazjum). W kategorii przeciąganie liny w młodszej grupie wiekowej wygrała klasa Ib, a drugie miejsce zajęła klasa Ia. Wśród starszych bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIa – zajmując pierwsze miejsce i wygrywając 3 pizze. Za nimi na podium stanęła klasa IIa. W piłce nożnej w lidze młodszych wygrała klasa Ib, a 2. miejsce zajęła kl. Ia. 1. miejsce w grupie starszych zajęła klasa IIa – 3 pizze, 2. miejsce kl. IIIb.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Karolina Szyduczyńska

DzienSportu1DzienSportu2DzienSportu3DzienSportu4DzienSportu5DzienSportu6DzienSportu7DzienSportu8

XIII ROZTOCZAŃSKI TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Roztoczańskim Turnieju Języka Angielskiego. 31 maja Publiczne Gimnazjum w Zwierzyńcu po raz trzynasty zorganizowało konkurs, który rozwija językowe uzdolnienia uczniów oraz zainteresowanie literaturą angielską i anglojęzyczną. Turniej przebiegał pod hasłem: „Time Machine”. Wśród laureatów znalazła się Weronika Kur z klasy IIIa, która zajęła II miejsce (opiekun D. Tomczewska), natomiast uczeń klasy Ia – Krystian Ruszczak otrzymał wyróżnienie (opiekun B. Kukiełka).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.

D.T.

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

KONKURSOWE JĘZYKOWE SZRANKI

Świadomość tego, że „muzyka to magia większa od wszystkiego”,  mają z pewnością wszyscy jej miłośnicy. Niektórzy z nich mieli okazję się o tym przekonać w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, w którym  29 maja odbył się dziewiąty już Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie. Młodzi wokaliści z Bodaczowa, Michalowa, Szczebrzeszyna i Nielisza zaśpiewali piosenki w trzech językach obcych: angielskim, rosyjskim i niemieckim.  Jury w składzie: Joanna Herc-Majewska, Dorota Jarosz, Agnieszka Felendzer i ks. Paweł  Dynaka oceniało czystość i poprawność  wykonania, aranżację i choreografię utworu, wykonanie piosenki pod względem językowym oraz  ogólne wrażenie artystyczne i umiejętność prezentacji. Przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

I miejsce zdobyła uczennica naszego gimnazjum – Agnieszka Wachowicz, która wykonała utwór „Writing’s on the Wall”. Na drugim miejscu znalazła się Karolina Roczeń (Gimnazjum w Michalowie). Zaśpiewała piosenkę również w języku angielskim  pt.  „Stay”. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Oliwia Krawczyk (Gimnazjum w Nieliszu) za utwór „You’ve Got a Friend”.

Jury przyznało również 3 wyróżnienia.  Wyśpiewali je: Karol Niedźwiecki (Gimnazjum w Szczebrzeszynie) , Wiktoria Budzyńska (Gimnazjum w Bodaczowie) oraz Kinga Skiba (Gimnazjum w Nieliszu). Symboliczne kwiaty, pamiątkowe upominki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Dobrą atmosferę i wsparcie dla wykonawców zapewnili prowadzący: Karolina Szyduczyńska i Karol Bielecki, natomiast piękną oprawę plastyczną  przygotowała p. Katarzyna Bielec.

Organizatorzy konkursu – nauczyciele języków obcych: Barbara Kukiełka, Katarzyna Kapuścińska i Dorota Tomczewska – serdecznie gratulują wszystkim wykonawcom oraz  ich opiekunom, dziękując za pełne wrażeń artystycznych spotkanie z  piosenką obcojęzyczną.

D.T.