Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ”

     Jak co roku nasza młodzież uczestniczyła w  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ”.  Eliminacje gminne zostały przeprowadzone 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach.

      Uczennica naszego gimnazjum WIKTORIA BOŻEK zajęła II miejsce w II grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

D.T.

ZABAWA CHOINKOWA 2019

  W czwartek, 7 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy choinkowej. Młodzież gimnazjalna przygotowała dekoracje, a rodzice zadbali o  poczęstunek w  sali. Wszyscy znakomicie się czuli i nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy. Nasi uczniowie potrafią świetnie tańczyć, bawić się, mają ogromne poczucie humoru  i ciekawe pomysły. Z pewnością wspomnienia z tego wieczoru pozostaną na długo w pamięci gimnazjalistów,  ponieważ była to ostatnia choinkowa zabawa w gimnazjum.

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

      Druga niedziela stycznia to tradycyjnie kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 27. Finał, podczas którego pieniądze były zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W akcję WOŚP włączyli się uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Bożek,  Kacper Cholewiński Bartłomiej Chwiejczak, Krzysztof Fus, Agnieszka Lembryk, Oliwia Maciaszek, Klaudia Mazur, Jakub Pańczyk, Dawid Rosik, Aleksandra Stefańska, Edyta Wąsacz,  Amelia Wolińska i Hanna Wolińska.

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przyczyniamy się do tego, by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej” – a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać.

         Wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i…do zobaczenia w przyszłym roku!!!

E.B.

ANDRZEJKI 2018

   Tegoroczne andrzejki obchodziliśmy w czwartek 29 listopada 2018 r. W naszej szkole wieczór zabaw andrzejkowych połączony był z dyskoteką. Wspólne przygotowanie dekoracji wprawiło uczniów w dobry nastrój, a wieczorne spotkanie stało się wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można było się oderwać od szkolnej rzeczywistości.

Spotkanie z „Kurtyną…”

     Tak jak co roku, tak i tym razem  gościliśmy w naszym gimnazjum aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa. Spektakl profilaktyczny pod tytułem „Wyzwanie” odbył się dnia 16 listopada 2018 r. Niezwykła i jakże realna gra aktorska wywołała ogromne poruszenie wśród młodzieży.

Bohaterka spektaklu, cyt. „kilkunastoletnia Basia, przyzwyczajona do biernego zainteresowania rodziców, otoczona murem obojętności rówieśników jest typem samotnika, znajdującego akceptację jedynie w gronie nauczycieli. Ambitna, inteligentna, pracowita, sumienna i pełna ciekawości świata otrzymuje szansę uczestnictwa w ogólnokrajowym projekcie, mającym pogłębić wiedzę, podnieść kompetencję i rozwinąć umiejętności jego uczestników. Dla Basi jest to nagroda, mogąca urzeczywistnić marzenia o realizacji pasji. Dla jej rodziców to tylko kłopotliwy epizod w życiu córki. Dla jej rówieśników jest to moment, w którym okazują, wypływające z zawiści i zazdrości- głęboką niechęć i brak akceptacji dla planów dziewczyny. Guru szkolnej społeczności, Irek, inicjuje akcję internetowego poniżania i wykluczania Basi. Gdy pozbawiona wsparcia rodziców, wewnętrznie rozdarta, zdezorientowana i zagubiona próbuje przeciwstawić się tej fali nienawiści, otrzymuje od swojego środowiska rówieśniczego szansę na pełne zaakceptowanie swojej osoby.”

Dziewczyna podejmuje ryzyko i wkracza w wirtualny świat, znajduje wszystko to, co kiedyś było jej realnym światem. Jednakże, w sieci wszystko dzieje się zbyt szybko i tak naprawdę, nikt tego nie kontroluje. W pewnej chwili trafiasz na piedestał, jesteś „fame”, by za moment stać się obiektem kpin, samotnym w sieci. I tak bez namysłu Basia podejmuje decyzję, która niestety waży na jej prawdziwym życiu. Bo jakże fajne uczucie ta adrenalina, smak ryzyka, podobanie się, bycie popularnym, modnym, najbardziej oryginalnym, po prostu celebrytą. W finale przedstawienia nauczyciel daje dziewczynie szansę podjęcia prawdziwego, opartego na fundamentalnych wartościach wyzwania. Jednakże bohaterka spektaklu, Basia, zatraciła się w tym świecie tak bardzo, że, niestety,   doprowadziło to do tragedii. Publiczność już wie, że nie była to jedyna droga do zrozumienia i poznania siebie…

M.K.