Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie http://gszczebrzeszyn.com Wed, 13 Mar 2019 22:13:56 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.10 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ” http://gszczebrzeszyn.com/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej-mlodziez-zapobiega-pozarom Wed, 13 Mar 2019 22:13:56 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8453      Jak co roku nasza młodzież uczestniczyła w  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ”.  Eliminacje gminne zostały przeprowadzone 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach.

      Uczennica naszego gimnazjum WIKTORIA BOŻEK zajęła II miejsce w II grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

D.T.

]]>
ZABAWA CHOINKOWA 2019 http://gszczebrzeszyn.com/zabawa-choinkowa-2019 Wed, 13 Mar 2019 22:10:47 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8451   W czwartek, 7 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy choinkowej. Młodzież gimnazjalna przygotowała dekoracje, a rodzice zadbali o  poczęstunek w  sali. Wszyscy znakomicie się czuli i nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy. Nasi uczniowie potrafią świetnie tańczyć, bawić się, mają ogromne poczucie humoru  i ciekawe pomysły. Z pewnością wspomnienia z tego wieczoru pozostaną na długo w pamięci gimnazjalistów,  ponieważ była to ostatnia choinkowa zabawa w gimnazjum.

]]>
27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY http://gszczebrzeszyn.com/27-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy Wed, 13 Mar 2019 22:07:36 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8449       Druga niedziela stycznia to tradycyjnie kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 27. Finał, podczas którego pieniądze były zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W akcję WOŚP włączyli się uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Bożek,  Kacper Cholewiński Bartłomiej Chwiejczak, Krzysztof Fus, Agnieszka Lembryk, Oliwia Maciaszek, Klaudia Mazur, Jakub Pańczyk, Dawid Rosik, Aleksandra Stefańska, Edyta Wąsacz,  Amelia Wolińska i Hanna Wolińska.

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przyczyniamy się do tego, by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej” – a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać.

         Wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i…do zobaczenia w przyszłym roku!!!

E.B.

]]>
ANDRZEJKI 2018 http://gszczebrzeszyn.com/andrzejki-2018 Wed, 13 Mar 2019 22:02:48 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8444    Tegoroczne andrzejki obchodziliśmy w czwartek 29 listopada 2018 r. W naszej szkole wieczór zabaw andrzejkowych połączony był z dyskoteką. Wspólne przygotowanie dekoracji wprawiło uczniów w dobry nastrój, a wieczorne spotkanie stało się wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można było się oderwać od szkolnej rzeczywistości.

]]>
Spotkanie z „Kurtyną…” http://gszczebrzeszyn.com/spotkanie-z-kurtyna Wed, 13 Mar 2019 21:59:59 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8439      Tak jak co roku, tak i tym razem  gościliśmy w naszym gimnazjum aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa. Spektakl profilaktyczny pod tytułem „Wyzwanie” odbył się dnia 16 listopada 2018 r. Niezwykła i jakże realna gra aktorska wywołała ogromne poruszenie wśród młodzieży.

Bohaterka spektaklu, cyt. „kilkunastoletnia Basia, przyzwyczajona do biernego zainteresowania rodziców, otoczona murem obojętności rówieśników jest typem samotnika, znajdującego akceptację jedynie w gronie nauczycieli. Ambitna, inteligentna, pracowita, sumienna i pełna ciekawości świata otrzymuje szansę uczestnictwa w ogólnokrajowym projekcie, mającym pogłębić wiedzę, podnieść kompetencję i rozwinąć umiejętności jego uczestników. Dla Basi jest to nagroda, mogąca urzeczywistnić marzenia o realizacji pasji. Dla jej rodziców to tylko kłopotliwy epizod w życiu córki. Dla jej rówieśników jest to moment, w którym okazują, wypływające z zawiści i zazdrości- głęboką niechęć i brak akceptacji dla planów dziewczyny. Guru szkolnej społeczności, Irek, inicjuje akcję internetowego poniżania i wykluczania Basi. Gdy pozbawiona wsparcia rodziców, wewnętrznie rozdarta, zdezorientowana i zagubiona próbuje przeciwstawić się tej fali nienawiści, otrzymuje od swojego środowiska rówieśniczego szansę na pełne zaakceptowanie swojej osoby.”

Dziewczyna podejmuje ryzyko i wkracza w wirtualny świat, znajduje wszystko to, co kiedyś było jej realnym światem. Jednakże, w sieci wszystko dzieje się zbyt szybko i tak naprawdę, nikt tego nie kontroluje. W pewnej chwili trafiasz na piedestał, jesteś „fame”, by za moment stać się obiektem kpin, samotnym w sieci. I tak bez namysłu Basia podejmuje decyzję, która niestety waży na jej prawdziwym życiu. Bo jakże fajne uczucie ta adrenalina, smak ryzyka, podobanie się, bycie popularnym, modnym, najbardziej oryginalnym, po prostu celebrytą. W finale przedstawienia nauczyciel daje dziewczynie szansę podjęcia prawdziwego, opartego na fundamentalnych wartościach wyzwania. Jednakże bohaterka spektaklu, Basia, zatraciła się w tym świecie tak bardzo, że, niestety,   doprowadziło to do tragedii. Publiczność już wie, że nie była to jedyna droga do zrozumienia i poznania siebie…

M.K.

 

]]>
HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ http://gszczebrzeszyn.com/hymn-dla-niepodleglej Wed, 21 Nov 2018 23:23:10 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8427   Młodzież z naszego gimnazjum 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie z nauczycielami zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Włączając się w ten sposób do zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej akcji – „Rekord dla Niepodległej”, potwierdziła, że dla młodych ludzi patriotyzm ma duże znaczenie.

]]>
LUBELSKIE REKORDY DLA NIEPODLEGŁEJ http://gszczebrzeszyn.com/lubelskie-rekordy-dla-niepodleglej Wed, 21 Nov 2018 23:20:05 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8425      Działania poświęcone obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uwieńczone zostały uroczystą galą, która odbyła się 9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Uczestniczyły w niej delegacje dzieci i młodzieży (wraz z dyrektorami) ze szkół i placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego. Szkoły, które w dniu 8 czerwca 2018 r. wzięły udział w akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, wśród nich także nasze gimnazjum, otrzymały certyfikat Biura Rekordów. Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne  młodzieży z publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Zamościu oraz dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”.

]]>
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI http://gszczebrzeszyn.com/narodowe-swieto-niepodleglosci Wed, 21 Nov 2018 23:17:16 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8423

  W czwartek, 9 listopada w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie odbył się uroczysty apel z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ta pokazała nam jak ważnym dniem dla Polaków jest 11 listopada. Młodzież z naszego gimnazjum recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne. Uczniowie pokazali nam ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli  wciąż wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. W niedzielę 11 listopada poczet sztandarowy z naszej szkoły wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele pw.  Świętego Mikołaja w Szczebrzeszynie.

Wiktoria K.

]]>
ZAWODOWY STRZAŁ W 10! http://gszczebrzeszyn.com/zawodowy-strzal-w-10 Wed, 21 Nov 2018 23:03:13 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8419  Druga edycja przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” zorganizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe odbyła się 26 października 2018 roku. We wszystkich powiatach z terenu działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu odbyły się pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. W naszym powiecie uczniowie gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych  mogli zapoznać się z ofertami szkół oraz uzyskać pomoc w wyborze dalszej drogi edukacyjnej w  Zespole Szkół Nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym spotkaniu.

D.T.

]]>
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE http://gszczebrzeszyn.com/warsztaty-profilaktyczne Mon, 29 Oct 2018 20:23:59 +0000 http://gszczebrzeszyn.com/?p=8396 „Najpierw się śmieję, później płaczę… o tym, jak niszczą dopalacze”.

   Pod takim hasłem uczniowie gimnazjum 25 października 2018 r. uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez trenera z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Jak wszyscy wiemy, jedynym sposobem uchronienia dzieci i młodzieży przed zgubnymi skutkami zażywania dopalaczy jest skuteczne podnoszenie ich świadomości na temat szkodliwości tych substancji oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec używek i narkotyków. Celem głównym zajęć warsztatowych było nabycie przez uczniów wiedzy na temat zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy i wzmocnienie umiejętności skutecznego opierania się pokusie zażywania dopalaczy.
Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie uczniów, którzy chętnie włączali się do dyskusji i pytali o kolejne spotkania.

M.K.

 

]]>