Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie: Pedagog szkolny


Pedagog szkolny

mgr Marlena Kuźma
pedagog

„Mieć czas dla dziecka – to początek wszelkiego wychowania.”

/Karl Hesselbacher/

DLA UCZNIÓW

Rozwiązywanie problemów najlepiej zacząć od rozmowy. Jeśli jest coś, z czym sobie nie radzisz kłopoty rodzinne, materialne, emocjonalne, czy zdrowotne spróbuj porozmawiać z kimś, kto naprawdę może Ci pomóc. Większość z Was wie, jak mnie znaleźć, inni wiedzą, że znajdę ich sama. Ale jeśli jeszcze się nie znamy, pamiętaj, że w szkole jest ktoś, komu zależy na poznaniu Ciebie. Takim, jaki jesteś. Wiem, że czasem sprawy wyglądają beznadziejnie, że trudno wyobrazić sobie rozwiązanie problemów, że nie można zmienić przeszłości, ale spróbuj. Weź swoje życie we własne ręce. Podziel się swoimi sprawami, wspólnie poszukajmy rozwiązań. Po to jestem.

Pedagog szkolny to osoba, która może być pośrednikiem między Tobą, a resztą świata. Rozumiem, że często trudno Ci zaufać dorosłym. Mogę Cię tylko zapewnić, że wysłucham uważnie tego, co mówisz i że to będzie dla mnie ważne.


DLA RODZICÓW

Jeśli jest coś, co Państwa niepokoi; jeśli nie rozumiecie tego, co dzieje się z Państwa dzieckiem; jeśli przypuszczacie, z czego mogą wynikać problemy Państwa dziecka w nauce, czy zachowaniu – możecie się tym podzielić z pedagogiem. Zapraszam na indywidualne konsultacje wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo po prostu porozmawiać o tym, co dzieje się w szkole.

Jestem do Waszej dyspozycji w godzinach:

poniedziałek – piątek 8.00- 14.00.

***

INFORMACJE DLA UCZNIÓW – Bezpieczeństwo w sieci

Surfowanie w sieci może być świetną zabawą i rozwijającą formą spędzania czasu wolnego, jednak należy przestrzegać kilku podstawowych „żelaznych zasad”, gwarantujących nam bezpieczeństwo:

* Bądź anonimowy- wszystkie informacje, choćby zamieszczone jeden jedyny raz, stają się publiczne i ogólnie dostępne. Należy więc chronić swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

* Bądź ostrożny- nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie monitora.

* Bądź szczery- nie podawaj nieprawdziwych informacji na swój temat, choćby wydawało się to atrakcyjne i kuszące.

* Bądź kulturalny- nie obrażaj, nie wyśmiewaj cudzych poglądów, nie używaj niecenzuralnych słów. To, że ukrywasz swoją tożsamość nie oznacza, że jesteś bezkarny!

* Chroń swój komputer – nie warto i nie wolno otwierać wiadomości przesłanych przez nieznane nam osoby.

Wasza Pedagożka