POKAZY Z FIZYKI


POKAZY Z FIZYKI

W dniu 25 września 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w 58 Pokazach z Fizyki, które odbyły się w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie.

Ideą Pokazów z Fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów.

Nasi uczniowie zobaczyli interesujące doświadczenia z elektrostatyki, radioaktywności, akustyki i mechaniki. Natomiast wybrane osoby miały okazję brać udział w eksperymentach naukowych pod czujnym okiem pracowników UMCS. W trakcie krótkich wykładów, które poprzedzały doświadczenia, uczniowie mogli utrwalić wiedzę zdobytą dotychczas na lekcjach fizyki. Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS aby znów wciągnąć się w magię eksperymentów.

 E.B.