POLONEZA CZAS ZACZĄĆ …


POLONEZA CZAS ZACZĄĆ …

       8 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, które miało miejsce na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie. W tym dniu podjęta została próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach naszego kraju. Wydarzenie wpisało się w obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszych parach orszaku tanecznego zaprezentowali się nasi absolwenci. Uczniowie naszego gimnazjum (w liczbie 20 osób) znaleźli się wśród 114 par biorących udział w tym wydarzeniu i  godnie reprezentowali naszą szkołę.

Opiekunem naszej grupy tancerzy była p. Renata Banach. Układ choreograficzny opracowała i ćwiczyła z młodzieżą p. Joanna Drożdżyk, która przez wiele lat przygotowywała gimnazjalistów do poloneza, rozpoczynającego ich  bal.

Wszystkim tańczącym należą się wyrazy uznania za trud włożony w przygotowanie i wykonanie tego wyjątkowego poloneza. Dziękujemy również naszej Pani Dyrektor Halinie Dumańskiej, która wspierała te działania.