Samorządy mają głos…w Gimnazjum w Szczebrzeszynie


Samorządy mają głos…w Gimnazjum w Szczebrzeszynie

Po raz kolejny wybory do władz samorządu uczniowskiego przeprowadziliśmy włączając się w akcję „Samorządy mają głos” – projektu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego głównym celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów. Opiekun SU po zgłoszeniu udziału szkoły i zalogowaniu na platformie CEO powołała zespół odpowiedzialny za organizację i przebieg wyborów. Od połowy września trwała kampania wyborcza zarejestrowanych kandydatów. Wybory władz SU odbyły się 29 września. Na tę okazję korytarz gimnazjum zamienił się w prawdziwy lokal wyborczy, by uczniowie mogli bezpośrednio, w sposób tajny zagłosować na swojego kandydata. Wszyscy uczniowie, obecni tego dnia w szkole, chętnie oddawali głosy i z wielką niecierpliwością czekali na wyniki.

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największym uznaniem wyborców cieszył się MARCIN MALEC z kl. III A, który otrzymał 27 głosów, co było równoznaczne z wyborem go na przewodniczącego SU. Jego zastępcą została WIKTORIA KULASZA z kl. II A.W skład SU weszli uczniowie: MARTA ŚWIRGOŃ -II B, GABRIELA SZUTA-III A, DAMIAN BUBIŁEK- III B i ALEKSANDRA WIATROWSKA-II B.

Nowo wybranemu Prezydium Samorządu Uczniowskiego GRATULUJEMY i życzymy tego, aby zrealizowali przedwyborcze obietnice i owocnie pracowali na rzecz społeczności szkolnej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie.

E.B.