Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie: Sport w szkole

Sport w szkole

Rok szkolny 2015/2016

Turniej o Puchar Premiera RP

10 września odbyły się gminne eliminacje „VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”. W meczu eliminacyjnym nasi gimnazjaliści pokonali drużynę z Gimnazjum w Bodaczowie 3:0.

22 września w Biłgoraju rozegrano wojewódzkie eliminacje „VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”. Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie zajęło w nich drugie miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Kornel Bulak, Michał Cichoń, Michał Szczerski, Mikołaj Nowosad, Norbert Biurko, Michał Kobylarz  i Robert Sykała .

Biegi ku czci Bronisława Pietruszyńskiego

25 września odbyły się 8. Biegi Terenowe im. Bronisława Pietruszyńskiego w Szczebrzeszynie. Wzięło w nich udział 500 zawodników.

Uczniowie naszego gimnazjum czterokrotnie stawali na podium, zajmując następujące miejsca:

Aleksandra Żuk (rocznik 2001) – I miejsce,

Patrycja Węglowska (2002) – III miejsce,

Michał Kobylarz (2002) – III miejsce,

Bartosz Łapa (2000) – III miejsce.

27 i 28 listopada Szczebrzeszyn stał się stolicą sztuki walki Jiu- Jitsu. W ostatni weekend listopada odbyły się zawody Kata Jiu – Jitsu oraz Kata parami. W  zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Sędziowie przybyli z różnych zakątków kraju, od wielkich metropolii  – jak Warszawa – po Szczecin. W kategorii Kata Jiu- Jitsu srebrny medal zdobyła Patrycja Węglowska.  Natomiast w kategorii Kata Parami mistrzami Polski zostali  Jakub Drożdżyk oraz Krystian Lipiec.

3 grudnia 2015r. nasi siatkarze w składzie: Hubert Bełkot(kapitan), Michał Cichoń, Jakub Drożdżyk, Karol Wnuk, Piotr Lembryk, Bartek Teterycz, Bartek Łapa, Adrian Sołtys, Bartek Godzisz, Paweł Wróbel, Piotrek Szawara wygrali 5:0 ze Zwierzyńcem.

20 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się Gimnazjada Rejonowa w drużynowym tenisie stołowym.

Nasi chłopcy, niestety, nie awansowali dalej, ale i tak świetnie zagrali. Natomiast dziewczęta zakwalifikowały się do etapu rejonowego, w którym zajęły 3 miejsce. Gratulujemy i liczymy na kolejne zwycięstwa w przyszłym roku.

SIATKÓWKA

8 marca w  dużej sali sportowej odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej.

W zawodach udział wzięły drużyny z Płoskiego, Suchowoli, Grabowca, Zawady oraz nasi reprezentanci, czyli: Hubert Bełkot (kapitan), Michał Cichoń, Bartek Godzisz, Bartek Łapa, Piotr Szawara, Piotr Lembryk, Adrian Sołtys, Paweł Wróbel, Bartek Teterycz oraz Jakub Drożdżyk.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach: Grupa A – Szczebrzeszyn, Suchowola oraz Płoskie. Grupa B – Zawada, Grabowiec.

Nasza drużyna wyszła z grupy dzięki zwycięstwom 2:1 z Suchowolą oraz 2:1 z Płoskiem. Niezwykłą skutecznością w zagrywce wykazał się Baretek Teterycz, natomiast w ataku Hubert Bełkot, świetnie zagrali też Piotr Lembryk w obronie oraz Bartek Godzisz.

W finałowym meczu nasza drużyna zmierzyła się z Grabowcem, który w tie-breaku okazał się lepszy o 5 punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasza drużyna, mimo porażki zasłużyła na słowa uznania. Reprezentacja Szczebrzeszyna zajęła 2 miejsce, co przekreśliło szanse na awans.

3 marca 2016r. reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej  Gimnazjum w Szczebrzeszynie brała udział w Gimnazjadzie Powiatowej w Grabowcu. Zajęła III miejsce w grupie, przegrywając  dwa mecze po 2:0 z Gimnazjum w Grabowcu i Gimnazjum w Krasnobrodzie.

PIŁKA NOŻNA

18 marca reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej pojechała do Nielisza, aby powalczyć o awans do 2 etapu rozgrywek Coca Cola Cup. Chłopcy rozegrali mecze z Nieliszem, Michalowem, Chrzanowem i Gorajcem.

W pierwszym meczu z Nieliszem wygraliśmy 4:1. Michalów pokonaliśmy aż 6:1. W półfinale zwyciężyliśmy 7:2 z Chrzanowem. W spotkaniu finałowym z Gorajcem padł remis 1:1, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Zwyciężyliśmy 3:1!

Trzeba pochwalić naszego bramkarza, ponieważ obronił dwa karne.

Skład zespołu: Piotr Lebmbryk (bramkarz), Kuba Bożek, Bartek Łapa, Bartek Godzisz, Paweł Wróbel oraz Kornel Bulak.

TENIS STOŁOWY

12 marca reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Wyłupek, zajmując ósme miejsce i  zdobywając 45 punktów. Na wyróżnienie zasługują również Karina Wyłupek oraz Sylwia Garbata, które zajęły 14 i 16 miejsce. Startowało 49 zawodniczek z całego województwa.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.