XI Otwarte Biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego


XI Otwarte Biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego

    Dnia 4 października na Stadionie Miejskim w Szczebrzeszynie po raz jedenasty odbyły się Otwarte Biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego. Organizatorami imprezy byli: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie, Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki BUSHIDO, Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie oraz Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie.

    W tym roku w biegach  uczestniczyli  uczniowie ze Szczebrzeszyna, Bodaczowa i Wielączy. Na starcie stawali także reprezentanci Michalowa, Nielisza, Sułowa, Tworyczowa, Złojca i Zwierzyńca. W sumie w zawodach wystartowało prawie 400 biegaczy, którzy w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania trasy o długości od 200 do 800 metrów.

   Nasza szkołę reprezentowało 5 chłopców i 2 dziewczyny z klas trzecich. Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Kawucha, drugie miejsce zajęła Marta Świrgoń, a trzecia lokata przypadła Mateuszowi Żukowi. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc uhonorowani zostali medalami i dyplomami. Do wszystkich zgłoszonych szkół powędrowały statuetki i dyplomy za uczestnictwo w zawodach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!